Toate discuțiile (13)

Filtrează după

LOGICA...MATEMATICA!!!!!..

Un om de afaceri ii trimite un fax sotiei sale: "Draga mea sotie, o sa intelegi ca acum cand tu ai 54 de ani, eu am anumite nevoi pe care tu nu mi le mai poti satisface. Sunt f. fericit alaturi de tine, te consider o sotie minunata si, sincer, sper c

Citeste mai mult…
1 Răspunde

Cafeluţa

Afară e frig e vânt,fulguie uşor.E o dimineată mohorâtă.Deschid larg fereastra să inspir aerul îmbălsămat de mare.Mă revigorează mai mult ca orice…Am în faţă o cafea aromată care mă aşteaptă cuminte s-o sorb. Nu am să o dezamăgesc, pentru că îmi învă

Citeste mai mult…
2 Răspunsuri

Cafeaua amară

Din durerea mea ţi-am pregătit o ceaşcă de cafea amară.Te rog ia loc şi soarbe dintr-o ceaşcă de cafea amară.E bună cafeaua?E făcută cu lacrimi amare….Să nu mă acuzi de lacrimile mele ce îţi ard buzele,asemeni unui acid.Sunt bune lacrimile mele?Multe

Citeste mai mult…
4 Răspunsuri

Meseria de...mama

Intr-o zi, o femeie numită Anne, îşi lua carnetul de şofer. Când au întrebat-o care era profesia ei, ea avu un dubiu. Nu ştia cum să se considere.
Funcţionarul insistă:
”Ceea ce v-am întrebat este dacă aveţi un serviciu.”
”Sigur că da, am un serviciu

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri

O cafea pe seară

Este seară şi cafeaua este fierbinte…aburii dansează pe melodiile cu miros de sărbători…afară e frig, iar îndrăgostiţii se îmbrăţişează puternic,simţind frigul de afara adus de vântul rece…e iarnă…mă uit pierdută pe geam, căutând parcă pe cineva, cea

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri

SI PIATRA S-A FACUT POD

O piatra pe malul unui riulet de munte. Impacata cu conditia ei si provocata sa se gandeasca la un destin. Asa ca isi propune in mod constient sa faca parte dintr-un pod. Niciun pod in constructie in apropiere. Nu se poate misca. Nu poate vorbi cu oa

Citeste mai mult…
2 Răspunsuri
RSS
Trimiteți-mi un e-mail când sunt articole noi –
-->