Toate discuțiile (22)

Filtrează după

o cafea in ritm de dans

Când spunem „dans” ne gândim la celebrare, la eliberare, dar mai ales la armonia dintre mişcare şi emoţie. Dansul şi muzica par să existe de la începutul lumii, aproape că nu există triburi cu ritualuri din care să lipsească dansul. Acesta este preze

Citeste mai mult…
5 Răspunsuri

Cafea cu suflet

Vântul adie, uşor, frunzele ruginii ale copacilor înalţi, mireasma lunii Octombrie se face simţită, toate acestea îmi oferă linişte în suflet... pace... chiar şi acea fericire greu de găsit. Iubesc toamna pentru aroma timpului trecut pentru dulce-amă

Citeste mai mult…
6 Răspunsuri

Dimineti cu aroma de cafea

M-am trezit de dimineata                              

Cu raze de soare pe fata;                                 
Stiu ca tu le-ai trimis
Cand te-ai trezit din vis.

Vrabiute cantau sub fereastra
Trimise de tine, stiu sigur
Spuneau ceva de iubirea noastra

Citeste mai mult…
3 Răspunsuri

Savuraţi cafeaua, nu ceştile!

Un grup de oameni de succes în apogeul carierei lor, toţi având joburi şi poziţii de vis, maşini şi case, au făcut o vizită unui fost profesor din facultate. Discuţia a alunecat treptat spre cât de stresantă şi obositoare e viaţa zi de zi. Profesorul

Citeste mai mult…
1 Răspunde

amestec de arome

Îmi plac parfumurile! Asta e ceea ce a determinat încercarea mea de a amesteca esenţele preferate!

Am luat puţin trandafir alb şi liliac mov, lemn de santal şi levănţică, crin şi lăcrămioară, zambilă şi floare de tei. Nota de bază e întotdeauna o flo

Citeste mai mult…
4 Răspunsuri

Aroma Copilariei

Lasa inocenta sa patrunda in privirea ta obosita, iar anii se vor topi miraculos si putin din universul ingenuitatii va fi al tau, macar atat cat sa simti gustul magic al copilariei. Nu uitati sa reveniti in lumea celor mici, ori de cate ori aveti ne

Citeste mai mult…
1 Răspunde

O aroma de iubire

Din traistuta mea cu ganduri,azi,va ofer o aroma de iubire ce pluteste peste tot.Iubirea,este o muzica a carei frumusete nu se pierde,este plina de dulceata.Iubirea e un sentiment ce nu poate fi uitat niciodata.Licari de iubire se zaresc in priviri,

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri
RSS
Trimiteți-mi un e-mail când sunt articole noi –
-->