Iar visez în miez de noapte
sunt o pasăre pe cerul minții
adun multă iubire
un gram de fericire
ca să- mi clădesc
un cuib în care să-mi așez
sufletul extrem de răvășit.
Lângă sufletul meu
caut să-l pun pe-al tău
o simbioză a sufletelor pereche
dar unde ești ?
Comentarii
Oare am postat-o unde trebuie?
Mutaţi-o sub postarea cu regulamentul!
Vă mulțumesc.
Sănătate!