şobolan (1)

De ce iubesc Democraţia şi Capitalismul?

http://filosofie-si-literatura.blogspot.com/2012/01/de-ce-iubesc-democratia.html

 


P1080570.JPG



Moto: ,,Omul este un animal politic.’’ – Aristotel
1 - O democraţie fără demos
2 – Când alegătorul este o jucărie electorală…
3 - Condiţiile fundamentale ale unei democraţ

Citeste mai mult…
Ioan Muntean a postat o postare pe blog
Acum 55 minute
violet mistic şi adânc (cybersonet DCCXXXI) prin Cronopedia
Acum 55 minute
Ioan Muntean a postat o postare pe blog
1 oră în urmă
nopţi cu lună plină pe prispă (cybersonet DCCXXX) prin Cronopedia
1 oră în urmă
Mai Mult…
-->