categorii forum

Taifas literar - revistă de scrieri şi opinii literare, nr. nr. 3 (19)/2018 - martie; - ISSN 2458-0198 – ISSN-L 2458-0198; Fondată la Constanţa, noiembrie 2015; REDACŢIA REVISTEI: Director-fondator: Lenuş Lungu; Redactor-şef: Gabriela Mimi Boroianu; Redactor: Costel Avrămescu; Tehnoredactor: Ioan Muntean; Corectori: Gabriela Mimi Boroianu, Ioan Muntean; Redactori: Lenuş Lungu, Gabriela Mimi Boroianu, Ioan Muntean, Puiu Răducan; Grafică, coperţi, ilustrare: Ioan Muntean – prelucrare foto web.

Trebuie să fii membru al Cronopedia ​​pentru a adăuga comentarii!

Înscrieți-vă Cronopedia

Voturi 0
Trimiteți-mi un e-mail când oamenii răspund –

Răspunsuri

  • Revistele Taifas literar şi Cronos nr. 3 au sosit de la tipografie! Luni (11 iunie 2018) pleacă către destinatari...

  • Prin bunăvoinţa distinsului nostru membru şi colaborator la reviste Nicu Doftoreanu şi revistele noastre şi cărţile Bibliotecii Cronopedia au ajuns în Canada!

    6i2aco3uyltyxd2zg.jpg?width=600

    ply8u3w6lmw6aumzg.jpg?width=600

    01v918ii00lg43hzg.jpg?width=600

    iana1msv0ym3075zg.jpg?width=600

  • Felicitări!

  • Multumesc. Miercuri trimit banii.

  • Domnule Muntean, Exista 2 greseli la poeziile mele. Prima ar fi, chiar in titlul primei poezii ( sunt 2 de ,,ș'', iar a doua la poezia FAURAR, S1V4 =degraba ( legat). Dupa corectura voi sterge comentariul. V-am scris si pe chat, dar n-ati raspuns... Multumesc!

    • acum am văzut şi solicitarea, scuzaţi...

    • Mulţumim pentru observaţii. Deja am operat corecturile şi ale dv. şi ale altora. Tocmai din acest motiv nu trimitem la tipar imediat, mai mulţi ochi pot vedea mai multe erori... (pe chat, dacă nu sunt la calculator, pe o pagină de Cronopedia,  nu am cum să văd... eventual rămâne în istoric.

  • Felicitari, tuturor, truditori si coautori! Dle Muntean, doresc si eu un exemplar!

  • Autori publicaţi în acest număr:

    ADRIAN GOIA 40, ANIŞOARA IORDACHE 13, APOSTOL CRISTINA 48, AUREL CONȚU 34, AURELIA ALBATROS 41, CONSTANTIN MÎNDRUŢĂ 46, CORNELIA DIŢĂ 8, DANDU BRIEL 25, DAN LUPESCU 42, FLORENTINA MARIS 14, GABRIELA MIMI BOROIANU 16, GHEORGHE PÂRLEA 9, GIURGIU SILVIA 39, IOAN MUNTEAN 19, ION IONESCU-BUCOVU 15, LENUŞ LUNGU 35, MANY 40, MARIA GIURGIU 18, MARIA-ILEANA TĂNASE 7, MATEI IOANIŢIU 17, MIHAELA MOŞNEANU 22, NICOLETA MIJA 33, NICU DOFTOREANU 6, OVIDIU DINICA 11,

    PAUL ROTARU 12, PUIU RĂDUCAN 3, ROMAN T. FLORIN 37, VERONICA ȘERBAN 10, VIOREL CROITORU 20

    Autorii cu scrisul îngoşat au comandat deja revista!

Acest răspuns a fost șters.

Topics by Tags

Monthly Archives

activităţi recente

Ioan Muntean a postat o postare pe blog în Cronopediada grup
1 oră în urmă
Pop Dorina a apreciat postarea de blog a lui Ioan Muntean Ioan Muntean - Respir (2) în Cronopediada grup
Acum 2 ore
Pop Dorina a comentat la postarea de pe blogul Ioan Muntean Ioan Muntean - Respir (2) în Cronopediada grup
Acum 2 ore
Pop Dorina a apreciat postarea de blog a lui Ioan Muntean Ioan Muntean - Respir în Cronopediada grup
Acum 2 ore
ELENA AGIU-NEACSU a răspuns la discuția ELENA AGIU-NEACSU 4067. rime: zi / dăruită
Acum 13 ore
Ioan Muntean – Respir (2) prin Cronopedia
Acum 14 ore
Ioan Muntean a postat o postare pe blog în Cronopediada grup
Acum 14 ore
postarea de blog a lui Ioan Muntean a fost prezentată în Cronopediada grup
Acum 14 ore
Mai Mult…
-->