Vladimir Nichita
Dorintă poetică despre vară
Îmi place să scriu de vară
Căci e foarte naturală -
La mine-i iarnă și frig
Dar vreau vara... s-o câștig...
Vă rugăm să vă abonați pentru a avea acces.
Vă rugăm să vă abonați pentru a avea acces.
Vă rugăm să vă abonați pentru a avea acces.
Vă rugăm să vă abonați pentru a avea acces.
Vă rugăm să vă abonați pentru a avea acces.
Vladimir Nichita
Îmi place să scriu de vară
Căci e foarte naturală -
La mine-i iarnă și frig
Dar vreau vara... s-o câștig...
Trebuie să fii membru al Cronopedia pentru a adăuga comentarii!
Vă rugăm să vă abonați pentru a avea acces.
Vă rugăm să vă abonați pentru a avea acces.
Vă rugăm să vă abonați pentru a avea acces.
Răspunsuri
3 stelute!
ei, ai căştigat 2 steluţe! 2**

ei, ai căştigat 2 steluţe! 2**

Vară nu rimează cu naturală. Poantă lipsă. Este doar o constatare. Vot: *
Un alt fel de vară
Am câștigat la loterie
O „Vara”... ce-i „nebunie” -
Din păcate e-un Solar
Cu un soare temporar...
Originalitate
Când ajung din nou la Mare
Semințele-i le pun în buzunare -
Apoi le semăn pe pamănt Australian
Și am Marea în prim plan...
Mă înclin spre iarna ta,
Dar te aștept în vara mea...
Tu - un Alfa, eu - o Beta!
Ce-o mai fi, om mai vedea.
Iese de-o "gama" de 2 steluţe, zic eu... 2**

-
1
-
2
de 2 Următor →