categorii forum

Toate discuțiile (113)

Filtrează după

Artificii

Când îmi zâmbești, un val puternic mă străbate și în goana lui aruncă sufletul din mine.

Dar eu știu ce mă așteaptă, îl prind la timp și-l pun la loc fără să mă vadă cineva.

Când razi, spiritul meu e catapultat, dar mai repede decât sufletul și nu

Citeste mai mult…
4 Răspunsuri
Vizualizări: 1

Saru'mana!

Când stai la etaj la bloc, între casa ta, apartamentul în care stai, și exterior, există un loc intim pe care-l împarți cu vecini, cunoscuți sau necunoscuți care sunt doar în trecere. Dacă fiecare în casa lui face și desface, fără să ne intereseze p

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri
Vizualizări: 0

Frumoasa

Toată viața a trecut răul acela în sus și în jos, de pe un mal pe altul. Toate iubirile ei sunt legate de malurile acelui rău. Apa a fost elementul principal în jurul căruia a gravitat toată viața ei. Nu părinții, pe care nici nu a apucat să-i cunoa

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri
Vizualizări: 0

Biochimia

1802430866?profile=original

Era o nedumerire mai devreme, de ce se comportă bărbații într-un anumit fel în raport cu femeile? S-au dat și multe argumente drept răspuns, aproape că m-au convins. La mine lucrurile sunt mai simple, cred că treaba asta ține în primul rând de bio

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri
Vizualizări: 0

Fluturele

1802430921?profile=original

Ieri m-a mângâiat un fluture. Udam, făceam opturi cu furtunul și încercam tot soiuri de variante de stropire cu apa. La un moment dat am făcut un pas înapoi ca să-mi iasă nu știu ce figură, și am văzut o pată de culori care tocmai intra în mine. În

Citeste mai mult…
4 Răspunsuri
Vizualizări: 2

Portocală

- Te dau afară și plec și eu, mă amenință cucoana, dacă-mi aduci vreo javra în curte. Ne-ajung găinile și cat curăț după ele prin curte. Adevărul este că mi-era milă de ele și le mai dădeam drumul în gradină, afară din curtea lor, oricum generoasă. D

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri
Vizualizări: 0

Testare

- Hai îmbrăcați-vă, nu discutăm.
- Unde mergem?, intrebă ăla mic.
- Nu vii nicăieri, prichindel, s-a întors maică-ta, rămâi cu ea.
- Și eu ce fac până veniți voi?
- Pe loc, pas alergător marș! O să-ți prindă bine, face poftă de mâncare și te mai împă

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri
Vizualizări: 0
RSS
Trimiteți-mi un e-mail când sunt articole noi –

Topics by Tags

Monthly Archives

-->