categorii forum

Toate discuțiile (22)

Filtrează după

Despre clovni

 Esti o persoana care trece cu usurinta de la o stare la alta, poti sa-ti ascunzi tristetea si sa-ti instalezi rapid un zambet, mai ales cand prin fata ta trece un copil? Daca, de asemenea, simti ca menirea e sa-i faci pe cei din jur sa zambeasca, sa

Citeste mai mult…
2 Răspunsuri
Vizualizări: 0

Vorbe de duh

Vorbe de duh rostite de oameni celebri:

 1.Se povesteste despre Ampere ca era un savant distrat. Intr-o zi, plecand de acasa, a lipit pe usa un biletel:“Domnilor, Ampere nu-i acasa, veniti diseara”.Peste un timp, Ampere s-a intors acasa, dar, vazand

Citeste mai mult…
0 Răspunsuri
Vizualizări: 0

El,Bărbatul!

barbatul_art.jpg Cat de greu imi este sa ma decid pentru atitudinea pe care doresc sa o adopt in ceea ce priveste azi Barbatul...

Nu am sa ma apuc acum sa descriu barbatul perfect. Pentru ca mai mereu am fraternizat mai mult cu ei, decat cu femeile, mi-ar fi poate

Citeste mai mult…
4 Răspunsuri
Vizualizări: 0

Charlie Chaplin

 Astăzi,15 aprilie se implinesc 122 de ani da la nasterea acestui geniu comic al ecranului .Actor,regizor,scenarist,scriitor și compozitor englez.S-a născut la Londra in aprilie 1889 si a murit in decembrie 1977 in Elveția.Datorită extraordinarului s

Citeste mai mult…
3 Răspunsuri
Vizualizări: 0

Intuitia


Ti s-a intamplat vreodata sa stii ceva fara sa intelegi de unde stii? Aceasta este intuitia sau al saselea simt dupa cum o mai numesc unii. Intuitia este capacitatea de a dobandi cunostiinte fara o sursa clara sau fara a-ti da seama cum sau de unde.

Citeste mai mult…
5 Răspunsuri
Vizualizări: 0
RSS
Trimiteți-mi un e-mail când sunt articole noi –

Topics by Tags

Monthly Archives

-->