Am trăit plăcerea
Ca o iluzie
Răstignită
Pe trupul meu.
De atunci,
Mă jelesc păsările
Cu cântecele nopţii
Într-un ţintirim
De amintiri
Profanat
În miezul zilei.
Acum mă cheamă
La judecata de apoi
Să dau seamă
Prin simple cuvinte,
Şi fără orgoliul
De a
Comentarii
Oare am postat-o unde trebuie?
Mutaţi-o sub postarea cu regulamentul!
Vă mulțumesc.
Sănătate!